Maarten van Droffelaar RV 
 

SDEN Register Wijndocent®

Maarten van Droffelaar is  SDEN Register Wijndocent®.


SDEN staat voor Stichting Dranken Examens en Normering. Deze onafhankelijke stichting ontwikkelt en bewaakt landelijke kwalificaties voor wijnonderwijs in Nederland. De titel SDEN Register Wijndocent® is de hoogste certificering die SDEN toekent aan wijndocenten. In Nederland dragen circa 20 docenten deze titel.


Momenteel verzorgt Maarten van Droffelaar diverse opleidingen die allemaal leiden tot een erkend SDEN-diploma. Dit diploma toont aan dat wijnliefhebbers een vastgesteld kennisniveau hebben. Voor horeca-professionals zijn deze diploma’s essentieel om hun wijnadvies te verdiepen en aan de steeds hogere verwachtingen van klanten te voldoen.


Maarten van Droffelaar verzorgt wijnopleidingen -en workshops voor diverse organisaties, horeca, bedrijven en privé-wijnliefhebbers. Desgewenst precies afgestemd op de individuele wensen. Dat kan gaan om laagdrempelige wijnquizzen, aandacht voor een specifiek wijnland of wijnthema tot officiële wijnopleidingen op elk gewenst niveau (van beginner tot  wijnprofessional).


Klik voor contact




Meld je aan voor de nieuwsbrief. Klik hier.

NIEUWS


Terug naar overzicht

13-08-2026

Meld je aan voor heerlijke wijnproeverijen...

Voor veel wijnliefhebbers is wijn een bijzonder interessante drank. Maar eerlijk is eerlijk: er hangt ook behoorlijk wat geheimzinnigheid omheen. Waarom smaakt de ene wijn naar kersen en de andere volgens het etiket naar een boswandeling na een zomerse regenbui?
Tijdens een nieuwe reeks proeverijen op gezellige locaties in Midden-Nederland ontrafel ik een paar van die wijngeheimen. Reken op verrassende aha-momenten waarmee je wijn beter leert begrijpen. Waarom smaakt een wijn zoals hij smaakt? Waar kun je op letten? En hoe herken je jouw favoriete wijn zonder uitsluitend naar het mooiste etiket te grijpen?
We maken twee virtuele wijnreizen: één naar Italië en één door Nederland. Leuk en interessant voor beginnende wijnliefhebbers én voor gediplomeerde wijnprofessionals. Want over wijn raak je nooit uitgeleerd — en gelukkig ook nooit snel uitgeproefd.
Italië Ontkurkt
Ga mee op een smakelijke reis door Italië, zonder vertraging, koffers of zoekgeraakte bagage.
18 september – De Gelderlandfabriek, Culemborg
2 oktober – Op Roose Restobar, Driebergen
Nederland! Er Groeit Hier Wijn
Ontdek waarom Nederlandse wijn zo populair en gewild is. Jazeker, ook zonder mediterrane zon weten we hier uitstekend raad met druiven.
19 september – Op Roose, Utrecht
24 september – De Pluk, Geldermalsen
Aanmelden kan via de juiste link op deze site of door een mailtje te sturen naar wijn@drof.nl. Proost alvast!



Terug naar overzicht




WIJNOPLEIDINGEN



Het Wijninstituut

Sinds 1996 is Het Wijninstituut gespecialiseerd in het verzorgen van landelijk erkende wijncursussen en examens door het hele land. Maarten van Droffelaar verzorgt cursussen SDEN 1/2/3 ondermeer in Utrecht, de Workshop Nederlandse Wijn (1 dagdeel) en de SDEN3+-cursussen (3 dagdelen) Nederlandse Wijn en Italiaanse Wijn.



Nederlands Wijnbouwcentrum

Samen met het Nederlands Wijnbouwcentrum (Groesbeek) verzorgt Maarten van Droffelaar de wijncursussen SDEN 2 - De Wijngaard Editie (5 dagdelen) en SDEN 3 - De Wijngaard Editie (8 dagdelen). 



SVO vakopleider food

SVO vakopleider food is dé landelijke vakopleider voor studenten en werkenden in de foodsector. Daarnaast werken ze nauw samen met diverse grote bedrijven in de branche. In opdracht van SVO verzorgt Maarten van Droffelaar personeelstrainingen voor de Sligro en Hanos op het gebied van Wijn & Kaas.





PROEF NEDERLANDSE WIJN


Nederland is misschien een klein wijnland, maar de kwaliteit van Nederlandse wijn kan zich moeiteloos meten met die van traditionele wijnlanden. Hardnekkige vooroordelen doen geen recht aan wat Nederlandse wijnmakers vandaag de dag presteren. De wijnen zijn van kwalitatief hoog niveau, duurzaam geproduceerd en vaak gemaakt van moderne druivenrassen die goed passen bij het Nederlandse klimaat.
Drof Wijn werkt daarom nauw samen met Nederlandse Streekwijnen. Samen zetten ze door het hele land enthousiaste wijnkenners in (de "wijnologen"), om proeverijen met uitsluitend Nederlandse wijnen te verzorgen. Tot eind 2025 maakten zo bijna 1.000 deelnemers kennis met de kwaliteit en diversiteit van Nederlandse wijn.
Daarnaast verzorgt Maarten van Droffelaar online de Proef Opleiding Nederlandse Wijn. Dit is voor mensen die al een WSET/SDEN-opleiding (niveau 3 -of vinologen) hebben afgerond. Daarin was weinig aandacht voor Nederland. Nu gaan we de diepte in over wijnbouw -en vinificatie (soms verder dan de vinologenopleiding) en met volop aandacht voor de praktijk in Nederland. Ook proeven natuurlijk veel verschillende Nederlandse wijnen! 

Meer weten of een proeverij boeken? 

Klik hier voor meer informatie over Proef